راهنمای ثبت نام آزمون جی آر ای از سیستم شریف ویزا ۲۴

دریافت فایل راهنما

آزمون جی آر ای یا همان GRE مخفف عبارت Graduate Records Examination می باشد. همان طور که از نام این آزمون مشخص می باشد، هدف آن سنجش توانایی ها و معلومات فارغ التحصیلان می باشد. این آزمون معمولا برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر از کارشناسی مورد نیاز می باشد. دانشگاه های آمریکایی و کانادایی معمولا داشتن نمره بالا در این آزمون را یکی از شرایط ادامه تحصیل قرار می دهند زیرا آنها معتقدند که دانشجویان علاوه بر یاد گرفتن مطالب علمی و تخصصی بایستی در زمینه سیاسی، قدرت استنتاج و درک متون عمومی دشوار را کسب کرده باشند.
این آزمون در دو سطح General و Subject برگزار می شود که دارای ۳ قسمت درک زبانی (verbal)، کمی (quantative) و قسمت تحلیلی (analytic) می باشد. در قسمت زبانی معمولا متضاد و مترادف کلمات دشوار پرسیده می شود و در واقع فقط بستگی به میزان لغات دانشجو توجه می کند. در قسمت کمی سوالات ریاضی نسبتا ساده ای پرسیده می شود تا توانایی های ابتدایی فرد مورد سنجش قرار گیرد. قسمت تحلیلی هم در مورد تحلیل یک موضوع بحث بر انگیز می باشد و به صورت نوشتاری می باشد. یعنی از فرد خواسته می شود تا در مورد موضوع مشخصی متنی نوشته شود و تحلیلهای شخصی بیان گردد.

برای ثبت نام جی آر ای CBT ابتدا با وارد کردن اطلاعات خود در در بخش جی آر ای سایت ETS یعنی http://www.ets.org/gre، یک پروفایل برای خود ایجاد کنید. برای دسترسی به لینک مستقیم ثبت نام در سایت ای تی اس، اینجا کلیک کنید.

مراکز مهم برگزاری آزمون جی آر ای در تهران شامل: سازمان سنجش آموزش کشور، مجتمع آموزشی امیربهادر، موسسه فرهنگی علامه سخن و معرفت می باشد. البته در تعداد دیگری از شهرهای ایران چون اصفهان، زنجان، آمل، شیراز و …. آزمون جی آر ای برگزار می شود. برای اطلاع از زمان ها و مکان های آزمون جی آر ای اینترنتی می توانید به سایت شریف ویزا مراجعه کنید.

هزینه ثبت نام آزمون جی آر ای جنرال در ایران برابر ۲۰۵ دلار است. این هزینه باید به صورت پرداخت آنلاین توسط کارت اعتباری بین المللی مثل Visa Card ،Master Card انجام شود. ولی با استفاده از سامانه شریف ویزا ۲۴، شما می توانید بدون نیاز به ویزا کارت و بدون نیاز به ووچر، ثبت نام امتحان جی آر ای جنرال اینترنتی GRE GENERAL CBT خود را انجام دهید.

شما از طریق دکمه انتهای این صفحه میتوانید به طور آنی و ۲۴ ساعت شبانه روز،  سفارش ثبت نام جی آر ای را ثبت نمایید. تنها به کارت شتاب نیاز دارید. لطفاً ابتدا ثبت نام کنید.

لطفاً پیش از شروع فرآیند ثبت نام آزمون جی آر ای، از کافی بودن موجودی دلاری خود اطمینان حاصل کنید و به نکات زیر نیز توجه نمایید:

۱. در طول فرآیند ثبت نام آزمون جی آر ای، از کلیدهای Back و Refresh استفاده نفرمایید. همچنین بر روی سایر لینک های موجود در صفحه کلیک نکنید و تنها فرآیند ثبت نام جی آر ای را انجام دهید.

۲. در صورت نیاز به بازگشت و یا برخورد به هرگونه پیغام خطا، پنجره مرورگر را ببندید، دوباره وارد همین صفحه شده و فرآیند ثبت نام را از نو آغاز کنید.

۳. کل مدت زمان فرآیند ثبت نام امتحان جی آر ایحداکثر ۱۵ دقیقه می باشد. پس از گذشت این زمان با پیام خطا روبرو شده و باید دوباره وارد همین صفحه شده و فرآیند ثبت نام را از نو آغاز کنید.

۴. توصیه می شود در هر یک از صفحات مراحل ثبت نام، تا بارگزاری کامل صفحه صبر نموده و سپس به مرحله بعدی بروید.بدین ترتیب ضمن این که ما را در ارائه بهتر این خدمات یاری می نمایید، احتمال خطا در فرآیند ثبت نام را به حداقل برسانید. از همکاری شما صمیمانه سپاسگزاریم.

۵. از آنجا که در این روش، تمامی مراحل پرداخت توسط کاربر انجام می شود، مسئولیت هرگونه اشتباه کاربری بر عهده کاربر می باشد و مجموعه ما هیچگونه مسئولیتی در این رابطه ندارد.

۶. لطفا توجه فرمایید پسورد انتخابی شما در سایت ets.org باید تنها شامل حرف و عدد باشد و از کاراکتر های غیر، استفاده نشود؛ در غیر اینصورت در هنگام اتصال به سایت ets.org، با خطای نادرست بودن پسوورد، مواجه می شوید.

این محتوا فقط برای اعضا. شما باید وارد شوید برای مشاهده این محتوا.